Ten artykuł pochodzi ze strony KMP w Gorzowie Wielkopolskim http://www.gorzow.lubuska.policja.gov.pl

Złodzieje kabli zatrzymani

29 Czerwca 2012 - KPP Międzyrzecz

Dwóch nastolatków usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz kradzieży kabli. Jeden z nich za swoje czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Międzyrzeczu, drugi stanie przed sądem karnym.

Kryminalni ze Skwierzyny prowadzili działania operacyjne związane z kradzieżami kabli zasilających koparki w kopani surowców mineralnych w powiecie międzyrzeckim. Przy kolejnym zgłoszeniu straty oszacowano na siedem tysięcy zł.

Działania operacyjne pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie dwóch nastolatków, którzy kradli przewody, wypalali je i sprzedawali w punkcie skupu złomu. Starty poniesione przez pokrzywdzonych były bardzo wysokie, a kwoty, jakie złodzieje uzyskiwali za złom niewspółmiernie niskie.

Policjanci ustalili, że popełnili oni również inne przestępstwa- kradli paliwo z koparek znajdujących się w kopalni oraz jeden z nich uszkodził drzwi w gimnazjum, którego jest uczniem.

Młodzi ludzie usłyszeli trzy zarzuty: niszczenia mienia, kradzieży z włamaniem oraz kradzieży kabli. Nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich, natomiast 17-latkowi za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

Copyright © 2014 KMP Gorzów Wielkopolski