Automaty zabezpieczone - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Automaty zabezpieczone

Data publikacji 22.05.2019

Wspólne działania skwierzyńskich policjantów z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego Gorzowie Wlkp. doprowadziły do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Skwierzyny. Zabezpieczono 3 nielegalne automaty do oraz gotówkę w kwocie ponad 2000 zł. Właścicielowi zabezpieczonych automatów grozić może kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz bardzo wysokie kary finansowe, nawet do 100 tys. zł od 1 automatu.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Skwierzynie wraz funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. realizowali w ostatnich dniach czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. M.in. sprawdzali miejsca, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe. W efekcie swoich działań, na terenie Skwierzyny zlikwidowali nielegalny salon gier.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie ponad 2000 złotych. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Na organizowanie tego typu miejsc, wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Właściciel zabezpieczonych automatów musi liczyć się również z wysoką karą finansową, która może wynieść nawet 100 tys. zł od każdego automatu.